web Autonomne.cz

odkaz na homepage

V Brazílii se představilo nové secí autonomní vozidlo

Automatizace a robotizace stávají stále důležitějším tématem nejen v dopravě, ale i dalších oblastí lidské činnosti jako je například zemědělství. Moderní technologie a inovace postupně proměňují způsob, jakým zemědělci pěstují plodiny a chovají dobytek. Automatizace a robotika nabízejí řadu nových příležitostí, které mohou významně zvýšit efektivitu, udržitelnost a konkurenceschopnost zemědělských podniků. Automatizace a robotizace mohou hrát klíčovou roli v dosahování udržitelného zemědělského hospodaření, zvýšení produkčních výnosů a snížení negativního dopadu na životní prostředí.  

Brazílie je v tomto ohledu inovativní zemí a po tom co tamní společnost Jacto představila autonomní postřikovač Arbus 400 JAV přichází další společnost se svou inovací. Tou společností je Horsch, která na brazilské výstavě zemědělské techniky představila autonomní secí stroj Horsch Gantry RO G 500.  

Tento samojízdný secí stroj je schopný samostatně projíždět přesně naplánované řádky na poli, a to díky předchozímu přesnému zmapování plochy k osetí. Horsch Gantry RO G 500 disponuje centrální motorovou jednotkou, která je umístěna nad secí lištou, a jeho zásobník na osivo pojme úctyhodných 12 000 litrů a byl vyvinut speciálně pro výsev sóji. V rámci svého designu využívá osvědčenou výsevní lištu Horsch Maestro, která poskytuje celkový pracovní záběr 24 metrů. Navrhování stroje Horsch Gantry RO G 500 je však zaměřeno na možnost rozšíření pracovního záběru až na 36 metrů. Tento rozměrný pracovní záběr odpovídá stále větším zemědělským plochám v Brazílii a umožňuje vysoce efektivní zemědělskou činnost s možností dvou sklizní ročně. Vývojový projekt autonomního secího stroje má pro společnost Horsch vysokou důležitost prioritu, protože kromě využívání pokročilých technologií GPS a zdokonaleného plánování provozu s cílem dosáhnout vyšší efektivity, se projekt soustředí na důležitý aspekt detekce a zajištění bezpečnosti životního prostředí.